Blog č. 2 – Dělejte marketing, který vydělává

Existují jednoduché strategie, jak efektivitu marketingu skokovým způsobem zvýšit. Kolik vám vydělávají cílené retenční marketingové aktivity?

Kolik peněz investovat do marketingu, abyste byli dostatečně vidět, ale neutráceli zbytečně moc? To je otázka, kterou si dříve nebo později začne klást téměř každý podnikatel. 

Často se ve své praxi setkáváme s firmami, které sypou do marketingu velké sumy z obavy, aby nezůstaly pozadu proti konkurenci. Když se ale na jejich hospodaření podíváme zblízka, obvykle zjistíme, že tyto prostředky nevynakládají vždy efektivně. Přitom existují jednoduché strategie, jak návratnost marketingu skokovým způsobem zvýšit. 

Snížení nákladů na online reklamu

Každý, kdo dnes něco znamená, chce být vidět na internetu. Nabízí se mnoho cest, jak to zařídit. Volba obvykle padne na PPC reklamy, které se nastavují v reklamní službě Google Ads, dříve známé jako Google AdWords. Když ale s PPC jednou začnete, těžko se přestává. 

Na marketingu, který diktuje mocný internetový gigant, je tak závislých víc a víc podnikatelů. A jako každá jiná závislost, i závislost na PPC reklamách začne být po čase dost nákladnou záležitostí. Mnoho firem má dnes na PPC kampaně navázáno až 75 % obratu a každý měsíc za ně vyplácí Googlu vysoké částky. 

Jak se zbavit závislosti na Google

Podnikatelé si často myslí, že nemají jinou možnost, než do PPC investovat stále větší sumy. Ve skutečnosti ale existuje mnohem více způsobů, jak generovat obrat. Našim klientům je nabízíme a postupně jim tak pomáháme zbavit se nezdravé závislosti na Googlu. 

Obvykle se nám daří zajistit, aby se jejich obrat závislý na PPC kampaních snížil zhruba na jednu třetinu. Náklady vynaložené na tuto formu reklamy pak samozřejmě také výrazně poklesnou. 

A jak vykompenzujeme chybějící obraty, které dříve plynuly z PPC? Část peněz, které nám zbydou díky neuskutečněným PPC kampaním, překlopíme do retenčních aktivit. Ty mají potenciál vygenerovat 30 % a v některých odvětvích dokonce až 50 % obratu společnosti. Při jednoduchých výpočtech tak dojdete k rychlému závěru. Takový přesun se rozhodně vyplatí!

Co jsou retenční aktivity

Ptáte se, co jsou retenční aktivity a proč by měly být tak výhodné? Jedná se o činnosti zaměřené na zákazníky, kteří u vás už v minulosti nakoupili. Takové klienty lépe znáte a dokážete pro ně snadněji připravit cílenou nabídku. Když jim pak váš návrh předložíte, máte určitě mnohem větší šanci, že na něj kývnou. 

Časová i finanční investice do aktivit zaměřených na stávající zákazníky se vám mnohonásobně vrátí.

Jak retenčními aktivitami zvýšit obrat          

Ne vždy je ale cílem klienta pouze přealokování zdrojů a snížení nákladů. Mnozí chtějí zvýšit obrat a i toho lze touto metodou dosáhnout. 

V takovém případě rozpočet na PPC nesnižujeme, ale zařídíme, aby se při stávajících nákladech váš obrat zvýšil. Peníze vynaložené do PPC tak zůstanou stejné. Jejich podíl na vytvoření obratu se ale výrazně sníží, konkrétně se bude pohybovat opět kolem jedné třetiny. Dodatečný růst (30 – 50 % obratu) zrealizujeme jako v předchozím případě pomocí retenčních aktivit.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.