ZMĚŇTE VÁŠ KURZ NA

Ziskový

marketing

Kde se ukrývá ostrov pokladů? Často přímo na dosah vaší ruky! Ukážeme vám, kde hledat.

Zdá se vám, že vaše 

náklady na online marketing

stále jen rostou? Rozhodně v tom nejste sami. Se stejným problémem se potýkají všichni, včetně vašich konkurentů.

Proč tedy víc a víc firem do akvizice nových zákazníků nadále investuje nemalé peníze a roztáčí tak spirálu rostoucích cen?

Mnozí online podnikatelé si zvykli, že když chtějí růst, tak nasypou víc peněz do PPC kampaní a obrat se jim zvýší. Se zvyšující se cenou za klik však rostou i náklady na vygenerování jedné objednávky a ziskovost takového marketingu je mnohdy záporná.

Přesto celá řada firem i nadále investuje nemalé prostředky do PPC marketingu a tím dál tlačí ceny za klik nahoru. Jak je to možné? Lze takto dlouhodobě fungovat? Existují strategie, které mohou vydělávat i při vysokých cenách za klik?

Kde mají většinou naši klienti největší prostor pro zlepšení

Náklady na akvizici

Ziskovost

Retence

E-shopy často utrácí zbytečně mnoho za opakovanou akvizici svých vlastních zákazníků. Cílem je tedy snížit náklady na získání nového zákazníka.

Pokud dokážu snížit náklady na akvizici zákazníka a zároveň retenčními aktivitami navýšit jeho obrat, potom se dramaticky zvyšuje ziskovost mého podnikání.

Jestliže jednou nákladně získám nového zákazníka, je potřeba udržet ho co nejdéle a vytěžit jeho potenciál.

Otázky pro vás tedy zní:

Víte, kolik si můžete dovolit investovat do získání nového zákazník a kolik vám v budoucnu vygeneruje zisku?

Umíte vytěžit zákazníka, kterého si draze přivedete prostřednictvím PPC kampaní?

Děláte marketing, který vám vydělává peníze?

Potřebujete zvýšit růst a ziskovost vašeho e-shopu

Objednejte si u nás analýzu výkonnosti a my vám řekneme, kde máte rezervy a jak nastartovat růst a ziskovost vašeho e-shopu.

Co se s tím dá dělat?

Ostatní firmy ve skutečnosti nemají neomezené zdroje ani potíže s matematikou. Svou investici do PPC reklamy jen vnímají v jiném kontextu. 

Získaná objednávka pro ně nepředstavuje náklad navygenerování dodatečného obratu. Pohlíží na ni jako na investici pro přivedení zákazníka. A jeden spokojený klient může znamenat mnoho dalších objednávek.

Klíčem k efektivitě a ziskovosti jsou retenční aktivity vedoucí k dalším objednávkám, které je však nutné zrealizovat bez toho, aniž by bylo nutné znovu platit za PPC kampaň.

Jestliže chceme, aby se jedna objednávka proměnila v celou sérii nákupů, vyplatí se nám zaměřit se na retenci. To znamená cíleně vyvíjet aktivity, které směřují k udržení zákazníků a posílení jejich loajality. Mezi nejpoužívanější retenční nástroje se řadí e-mailing, SMS zprávy a direct mailing. E-mailing vychází samozřejmě cenově nejlépe.

Ptáte se, co klienty přiměje k tomu, aby si váš e-mail otevřeli? Určitě to není informace o standardní nabídce vaší firmy. Někoho nejspíš zaujme, ale výtěžnost e-mailingu bude mnohem vyšší, pokud ho ušijete zákazníkovi na míru. Stačí se podívat na jeho minulé objednávky a nabízet mu jen to, co ho zajímá.

Ovlivňujeme nákupní rozhodování zákazníka

Nezaměřujeme se na jednotlivé online nástroje (SEO, PPC, emailing apod.) i když jim velmi dobře rozumíme. Analyzujeme a zlepšujeme cesty zákazníka. Každý krok, který zákazníkovi na jeho cestě usnadníme, znamená dodatečné obraty a zisky pro každý e-shop. Na našich projektech běžně dokážeme zvýšit obrat e-shopu odesítky procent během pár týdnů!

JE ČAS NAPNOUT PLACHTY

Chcete si o tom promluvit?

Zavoláme vám.

Váš telefon

Nebo si rovnou sjednejme schůzku.

Pravidelně publikujeme.

Bez omáček. 

Rovnou k věci.

Aktuální informace jsou v marketingu důležité jako předpověď počasí na moři – těžko se bez ní pluje.

Zanechte nám zde svůj email a my vás budeme rádi informovat  o novém obsahu na našem blogu.

Váš email

Aktuální informace jsou vmarketingu důležité jako předpověď počasí namoři – těžko se bez ní pluje.