Blog č. 2 – Dělejte marketing, který vydělává

22.8. 2020

Existují jednoduché strategie, jak efektivitu marketingu skokovým způsobem zvýšit. Kolik vám vydělávají cílené retenční marketingové aktivity?

Kolik peněz investovat domarketingu, abyste byli dostatečně vidět, ale neutráceli zbytečně moc? To je otázka, kterou si dříve nebo později začne klást téměř každý podnikatel.

Často se ve své praxi setkáváme sfirmami, které sypou domarketingu velké sumy zobavy, aby nezůstaly pozadu proti konkurenci. Když se ale najejich hospodaření podíváme zblízka, obvykle zjistíme, že tyto prostředky nevynakládají vždy efektivně. Přitom existují jednoduché strategie, jak návratnost marketingu skokovým způsobem zvýšit.

Snížení nákladů naonline reklamu

Každý, kdo dnes něco znamená, chce být vidět nainternetu. Nabízí se mnoho cest, jak to zařídit. Volba obvykle padne naPPC reklamy, které se nastavují vreklamní službě Google Ads, dříve známé jako Google AdWords. Když ale sPPC jednou začnete, těžko se přestává.

Na marketingu, který diktuje mocný internetový gigant, je tak závislých víc avíc podnikatelů. Ajako každá jiná závislost, izávislost naPPC reklamách začne být počase dost nákladnou záležitostí. Mnoho firem má dnes naPPC kampaně navázáno až 75 % obratu akaždý měsíc zaně vyplácí Googlu vysoké částky.

Jak se zbavit závislosti naGoogle

Podnikatelé si často myslí, že nemají jinou možnost, než doPPC investovat stále větší sumy. Ve skutečnosti ale existuje mnohem více způsobů, jak generovat obrat. Našim klientům je nabízíme apostupně jim tak pomáháme zbavit se nezdravé závislosti naGooglu.

Obvykle se nám daří zajistit, aby se jejich obrat závislý naPPC kampaních snížil zhruba najednu třetinu. Náklady vynaložené natuto formu reklamy pak samozřejmě také výrazně poklesnou.

A jak vykompenzujeme chybějící obraty, které dříve plynuly zPPC? Část peněz, které nám zbydou díky neuskutečněným PPC kampaním, překlopíme doretenčních aktivit. Ty mají potenciál vygenerovat 30 % av některých odvětvích dokonce až 50 % obratu společnosti. Při jednoduchých výpočtech tak dojdete krychlému závěru. Takový přesun se rozhodně vyplatí!

Co jsou retenční aktivity

Ptáte se, co jsou retenční aktivity aproč by měly být tak výhodné? Jedná se očinnosti zaměřené nazákazníky, kteří uvás už vminulosti nakoupili. Takové klienty lépe znáte adokážete pro ně snadněji připravit cílenou nabídku. Když jim pak váš návrh předložíte, máte určitě mnohem větší šanci, že naněj kývnou.

Časová ifinanční investice doaktivit zaměřených nastávající zákazníky se vám mnohonásobně vrátí. 

Jak retenčními aktivitami zvýšit obrat

Ne vždy je ale cílem klienta pouze přealokování zdrojů asnížení nákladů. Mnozí chtějí zvýšit obrat ai toho lze touto metodou dosáhnout.

Vtakovém případě rozpočet naPPC nesnižujeme, ale zařídíme, aby se při stávajících nákladech váš obrat zvýšil. Peníze vynaložené doPPC tak zůstanou stejné. Jejich podíl navytvoření obratu se ale výrazně sníží, konkrétně se bude pohybovat opět kolem jedné třetiny. Dodatečný růst (30 – 50 % obratu) zrealizujeme jako vpředchozím případě pomocí retenčních aktivit.

Tagy: 

Podobné články

Blog č. 6 - Nevěřte na PNO strategii a expandujte 4x rychleji

Pokud jste někdy spolupracovali s online agenturou, stermínem PNO jste se pravděpodobně

Blog č.5 - 3 typy e-shopů po Covid19, kam patří ten váš?

Období pandemie přineslo do světa byznysu mnoho nových výzev i příležitostí. Spousta…

Blog č.4 - Dělejte marketing, který vydělává II.

Dnes se opět vrátíme k tématu efektivního marketingu. Budeme zkoumat, jak vysoké…

Komentáře

Přidat komentář 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jméno *

E-mail *

Webová stránka

Uložit do prohlížeče jméno, e-mail a webovou stránku pro budoucí komentáře.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.